Van Seumeren sluit zaken met Rusland uit: "Allemaal pro-Poetin"

Frans van Seumeren
Frans van Seumeren Foto: © Pro Shots

Frans van Seumeren heeft een bijzondere voorliefde voor Rusland. Al sinds zijn jeugd vond hij het land imponeren, maar sinds de oorlog met Oekraïne is uitgebroken komt hij er niet meer.

"Rusland heeft me altijd ontzettend aangesproken", vertelt Van Seumeren bij Voetbal International. "Ik weet niet hoe het komt. Misschien de natuur en de kou. Ik heb vroeger al die Russische schrijvers gelezen, zoals Dostojevski en Tolstoj en zo. Ik heb op raadselachtige wijze een soort liefde voor dat land. Ik keek die film Doctor Zhivago. Die natuur, die hoofdrolspeelster… Julie Christie, een verschrikkelijk mooi mens, tussen die zonnebloemen. Ze heette Larissa in die film en zo heb ik later ook mijn dochter genoemd."

Tegenwoordig is een reis naar Rusland not done. "Ik dacht echt dat het een democratie zou worden zo rond 2001, 2002. Dat was een hoopvolle tijd. Ik was er toen veel voor werk en kon goed met de Russen overweg, dat zijn best hartstikke aardige gasten. Er werken was een feest en de betalingen waren goed. Die mensen kunnen ook niet zo veel doen aan de oorlog."

Het individu is onschuldig, vindt Van Seumeren. "Je ziet het in alle staten die door dictators geleid worden, of het nu Iran is of Rusland. Het lukte niet om er een democratie van te maken en het werd er zo corrupt. In 2015 ben ik uit Rusland weggegaan en heb ik gezegd dat ik er geen zaken meer ga doen. Het is niet meer te doen. Ik had er veel equipment, maar ik heb alles op een schip geladen in Sint-Petersburg en ben vertrokken."

"Ik denk wel dat ik een van de weinige Nederlanders ben die bijna overal is geweest in Rusland. In Moermansk voor het bergen van de onderzeeër. In Sachalin, een eiland boven Japan. Zó mooi. Je ziet er de zalmen in de rivier zwemmen en je komt, bij wijze van spreken, beren tegen alsof het honden zijn", vervolgt van Seumeren.

"Op de Transsiberië Express bezochten we al die steden, van Omsk tot Jekaterinenburg. We hebben gevist op de Wolga in Astrachan, een beetje in het zuiden, boven de Kaspische Zee. We hebben de Oeral gezien. De natuur en het land zijn geweldig, maar ik ga er niet meer naartoe", is hij echter eerlijk. "Ik had veel Russische vrienden, maar die zijn allemaal pro-Poetin"

Van Seumeren vond Russen vriendelijk. "Het is zo verschrikkelijk jammer dat het regime geworden is wat het nu is. En het vervelende is dat ik veel Russische vrienden had, maar die zijn allemaal pro-Poetin. Daar heb ik dus geen contact meer mee."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
15/02
PSV
16:30
FC Utrecht
za
1/03
FC Utrecht
16:30
NAC Breda
zo
9/03
Willem II
12:15
FC Utrecht
za
15/03
FC Utrecht
16:30
NEC Nijmegen
zo
30/03
FC Utrecht
12:15
SC Heerenveen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV 22 45 51
2 Ajax 21 27 51
3 FC Utrecht 22 6 42
4 AZ 22 17 40
5 Feyenoord 21 20 39
6 FC Twente 21 14 36
7 Go Ahead Eagles 21 5 32
Bekijk de hele stand