Van Seumeren: "Vrienden bij FC Twente zeiden: Je moet hem pakken"

Frans van Seumeren
Frans van Seumeren Foto: © Pro Shots

Frans van Seumeren geeft Ron Jans de credits van het succes bij FC Utrecht. De Domstedelingen lijken op een clubrecord af te stevenen. Niet alleen dat: ook Europees voetbal wordt daarmee al in een vroeg stadium veiliggesteld.

"We zijn eindelijk met de club daar waar we al heel lang naar toe hebben gewild. Daarin speelt Ron Jans een heel belangrijke rol", weet Van Seumeren bij De Telegraaf, waarna Van Seumeren verhaalt over de totstandkoming van de komst van Jans: "Ik heb vrienden bij FC Twente en die zeiden: 'Frans, je moet Ron pakken.' Jordy Zuidam en ik zijn met Ron in gesprek gegaan en het klikte direct."

"De keuze voor Ron heeft geweldig uitgepakt", vervolgt Van Seumeren. "Wat zijn geheim is? Allereerst is hij tactisch sterk, want heel vaak weet hij een beslissing te forceren met een wissel. Maar zijn allergrootste kracht ligt op het menselijke vlak. Hij weet heel goed met de spelers om te gaan."

"Daarnaast is hij open en eerlijk in zijn communicatie. Wat ik persoonlijk ook leuk vind aan Ron is dat hij een ontwikkelde man is en veel meer interesses heeft dan voetbal alleen", zegt Van Seumeren. "Het is leuk om een avondje met Ron te eten. Dan gaat het over politiek, muziek, geschiedenis".

Nu wacht Europees voetbal op FC Utrecht. "Hopelijk is het niet zo snel afgelopen als de vorige keer tegen Mostar. Van de woorden Mostar en Differdange krijg ik nog steeds de rillingen. Daarom zou het mooi zijn als we nog derde kunnen worden, want dan zijn we sowieso geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Europa League en maken we kans op de Champions League."

Lees meer:
0 reacties