Van Breukelen: "Die wedstrijd werd ontsierd door supporters"

Hans van Breukelen speelde zijn beste wedstrijd ooit misschien wel in het shirt van FC Utrecht. Bij de oud-doelman gaan de gedachten dan direct terug naar UEFA Cup-duel met Hambuger SV in Duitsland, waar FC Utrecht verrassend met 0-1 zegevierde.
"Als mensen mij vragen wat de beste wedstrijd uit mijn carrière was, zeg ik vaak deze", zegt de 73-voudig international tegenover ESPN. "Ik was gewoon onpasseerbaar die avond, dat was echt krankzinnig en uit een uittrap van mij loopt Jan Wouters alleen op de keeper af, legt hem breed en Willy Carbo kon hem binnentikken. Het was ongekend dat wij als klein Utrechts cluppie, want dat waren we, het grote HSV versloegen."
Van Breukelen speelde later met het Nederlandse elftal ook nog een legendarische wedstrijd in het Volksparkstadion. In 1988 werd West-Duitsland namelijk geklopt in de halve finale van het EK. "Toen we daar voor de wedstrijd de kleedkamer binnenkwamen, wilde ik natuurlijk op dezelfde plek zitten als die keer met Utrecht. Noem het bijgeloof, of rituelen, maar het geeft je als voetballer vaak een goed gevoel om aan bepaalde gebruiken vast te houden. Als je als een drol speelt, doe je het de volgende keer weer, dus het slaat eigenlijk nergens op. Maar goed, ik wilde daar dus zitten."
"Wim Kieft had net zijn spullen op mijn plek gelegd, dus ik vroeg of hij op wilde schuiven. Maar je kent Kieft, die ging me extra zitten zieken. Bloedirritant natuurlijk, maar achteraf kan ik er wel om lachen. En hij ging uiteindelijk wel van mijn plek af", lacht de oud-doelman, die het wel jammer vond dat FC Utrecht in de return tegen Hamburger SV niet kon verrassen. De Domstedelingen verloren met 3-6 in Arnhem, waar het duel werd afgewerkt.
"Wat daar allemaal gebeurde, kan het daglicht eigenlijk niet verdragen", aldus Van Breukelen over het treffen dat de boeken in ging als de 'Slag om Arnhem'. "Die wedstrijd werd ontsierd door supporters die zich niet wisten te gedragen en Happel die daar op zijn laconieke, provocerende wijze op reageerde."
Zet in op FC Utrecht tegen Sparta Rotterdam!
FC Utrecht speelt zondagmiddag de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

"Dat ze uitkomen bij Karlsson is een lichtpunt voor FC Utrecht"

Kapteijns verklaart: "FC Utrecht-selectie had daar veel moeite mee"

Foppe de Haan wijst: "We zijn niet slechter dan een FC Utrecht"

'Alarcón naar FC Utrecht': "Druk op de ketel bij Miguel Rodríguez"

Wint FC Utrecht van Sparta Rotterdam? BetMGM pakt uit met deze odds

KRC Genk-supporter doet verhaal: "Vrouwen en kinderen geslagen"

'Dick Advocaat spoedig weer in Nederland': "Hij is ermee bezig"

BREAKING | 'FC Utrecht bereikt akkoord over komst van aanvaller'

Jans zwicht niet voor druk FC Utrecht: "We worden ervoor betaald"

FC Utrecht-speler wil basisplek: "Ga geen vier jaar wachten"

Bozdogan blinkt uit: "Heb de trainer laten zien wat ik kan"

El Arguioui dankbaar voor FC Utrecht: "Veel tegenslagen gehad"

Menzo straalt na debuut FC Utrecht: "Ben hier sinds de Onder-11"

Genk boos na FC Utrecht-uit: "Vrouwen en kinderen werden geslagen"

Ron Jans ziet pijnpunt: "We hadden de arbitrage weer niet mee"

FC Utrecht organiseert pre-party bij laatste Europa League-trip

Jong FC Utrecht geeft overwinning in de 96ste minuut alsnog weg

Coëfficiënten: FC Utrecht verliest; Nederland vreest voor Portugal

Hidde ter Avest terug naar Nederland? "Moet salaris inleveren"

Derksen: "Er is geen reden voor om daar niet te gaan voetballen"

Jans boos na Europese nederlaag: "Dat is echt gewoon schandalig"

Drie FC Utrecht-stewards en hond gewond: "Zeer betreurenswaardig"

Brouwer baalt van eigen optreden: "Dan ben je deze situatie voor"

Karlsson kan niet wachten: "Ik wil graag mijn bijdrage leveren"

Timber officieel naar Frankrijk, FC Utrecht ziet geld verdampen

OFFICIEEL | Jesper Karlsson maakt het seizoen af bij FC Utrecht

Ron Jans niet blij met arbitrage: "Dat voelt onrechtvaardig"

Politie grijpt hard in in Galgenwaard: "Te maken met fors geweld"

De Wit over FC Utrecht-target Karlsson: "Hij heeft er oren naar"

KRC Genk reageert: "Beelden van buitensporig politioneel geweld"

El Arguioui dankbaar voor FC Utrecht: "Veel tegenslagen gehad"

Menzo straalt na debuut FC Utrecht: "Ben hier sinds de Onder-11"

Ron Jans nabij ontslag? "Dan zullen we afscheid moeten nemen"

Haller terug naar reservebank? "Het zit er op dit moment niet in"

Cathline eerlijk over pijnpunt: "Dat is een probleem geweest"

Ron Jans naar uitgang? "Als dat niet zo is, is het toch klaar?"











