"Taylor Booth werd toen al snel in verband gebracht met topclubs"

Taylor Booth
Taylor Booth Foto: © BSR Agency

FC Twente verraste maandag op de transfermarkt door zich te versterken met FC Utrecht-aanvaller Taylor Booth. De Amerikaan was in zijn eerste seizoen een van de sterkhouders van FC Utrecht, dat nu een concurrent is van FC Twente. Booth raakte mede door blessures uit de gratie in de Domstad.

"Ik vond het een goede speler toen hij die goede periode bij FC Utrecht had", vertelt verslaggever Geert-Jan Jakobs bij Voetbal International. "Toen werd hij al heel snel in verband gebracht met topclubs in binnen- en buitenland. Er werd toen al heel snel een transfer van tien miljoen of meer gezegd. Daarna is hij teruggevallen door blessures. Na een botsing met Michal Sadilek lag hij er een tijd uit. Daarna heeft hij ook andere pijntjes gehad en was hij zelden fit."

Dit seizoen is Booth wel weer fit, maar kreeg de Amerikaan weinig speelminuten van trainer Ron Jans. "Bij FC Twente hebben ze wel het beeld in hun hoofd hoe hij daarvoor was. Ze zien in hem een speler die op meerdere posities uit de voeten kan, wat onder Joseph Oosting belangrijk is", weet Jakobs. "Een polyvalente speler, zou Aad de Mos zeggen. Hij kan als rechtsbuiten uit de voeten en kan op nummer tien spelen, daar zijn ze heel blij mee."

"En het is een jongen die drive heeft en energie levert", vervolgt de clubwatcher van FC Twente. "Daar hebben ze deze transferwindow wel op ingezet. Het verhaal bij FC Twente was de afgelopen maanden dat het iets te slapjes, te afwachtend, te braaf en te lief was. Dat hopen ze wat gedekt te hebben met de komst van Arno Verschueren, dat is ook zo'n Draufgänger die dat wel toevertrouwd is. Taylor Booth heeft dat in de ogen van FC Twente ook in zijn spel. Hij heeft ook een persoonlijke ambitie en wil volgend jaar naar het WK met Amerika. Die zal willen laten zien dat hij bij FC Utrecht te weinig kansen heeft gehad."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
30/03
FC Utrecht
12:15
SC Heerenveen
zo
6/04
Go Ahead Eagles
14:30
FC Utrecht
zo
13/04
FC Utrecht
12:15
FC Groningen
zo
20/04
FC Utrecht
12:15
Ajax
vr
25/04
RKC Waalwijk
18:45
FC Utrecht
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 26 35 64
2 PSV 26 48 58
3 FC Utrecht 26 7 49
4 Feyenoord 25 25 47
5 FC Twente 26 15 46
6 AZ 25 16 44
7 Go Ahead Eagles 26 7 44
Bekijk de hele stand