Sandler na controversiële Utrecht-goal: "Dat vond Makkelie niet"

Darko Nejasmic en Philippe Sandler
Darko Nejasmic en Philippe Sandler Foto: © Pro Shots

NEC had tegen FC Utrecht officieel de tweede plaats over kunnen nemen van Feyenoord. Dat lukte echter niet, gezien FC Utrecht in Nijmegen verrassend won met 1-3. Phillippe Sandler wil niet te lang stilstaan bij de nederlaag.

"We moeten niet overdrijven. Het is zonde, maar we ook door. We hebben te veel grote kansen weggegeven en dat is aan onszelf te wijten. Soms kan een tegenstander veel beter zijn, maar dat was Utrecht niet. We deden het tot aan het zestienmetergebied van hun goed, maar hebben te weinig gecreëerd", zegt Sandler tegen Sportnieuws.nl.

Het risico van NEC haar spelopvatting werd duidelijk tegen FC Utrecht, dat klinisch wist af te maken. "Dit is de manier hoe wij spelen. Wij spelen heel erg op de aanval, maar dan moet de restverdediging wél beter. Als je kijkt naar de eerste goal, daar staan we gewoon niet goed. We verliezen de bal veel te makkelijk en heel onnodig, maar we stonden ook niet goed achterin."

Sandler erkent dat het spel fysiek veel vereist. "Het is pittig, omdat je negentig minuten één op één speelt. Dan kan een bal een keer verkeerd vallen. Je moet de hele wedstrijd geconcentreerd en gefocust zijn", vervolgt Sandler, die vindt dat hij zelf ook een fout heeft gemaakt. "Natuurlijk, ik moet dat duel winnen. Al dacht ik wel aan een overtreding, maar dat vond de scheidsrechter (Danny Makkelie, red.) niet."

Een vormcrisis heeft hij echter niet, meent hij. "Ik kan ook wel een keer een foutje maken. Tegen Heracles maakte ik een bal aan de fout, maar ik weet niet of dit écht een fout is. Ik moet het beter doen, maar het is ook niet zo dat ik de bal in het eigen doel kop", aldus Sandler. "Of dit is wat er gevraagd wordt? Dat maakt me écht niet uit. Ik speel gewoon mijn eigen spel, dan kan er een keer een fout zijn."

Zet in op FC Utrecht tegen FC Twente!

FC Utrecht speelt zondagmiddag de uitwedstrijd bij FC Twente. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

Lees meer:
0 reacties