Ryan Flamingo keert terug op het middenveld: "Het was even wennen"

Ryan Flamingo met Jong Oranje tegen Oekraïne
Ryan Flamingo met Jong Oranje tegen Oekraïne Foto: © Pro Shots

Jong Oranje won woensdag met Ryan Flamingo op het middenveld van Jong Oekraïne. De huidig PSV'er speelt bij de Eindhovense ploeg als centrale verdediger, maar werd bij FC Utrecht eerder gebruikt als middenvelder.

"Het was even wennen. Het ging wel redelijk. Ik probeerde gewoon mijn duels te winnen en de bal naar de goede kleur te spelen", vertelt Flamingo in gesprek met Voetbal International. "Ik probeerde de balans in het middenveld te brengen." Jong Oranje won uiteindelijk met 2-0. "De opluchting was er na de 1-0. Het is lekker dat Valente 'm binnen schiet en daarna Thom (van Bergen, red.) ook."

"We moeten die wedstrijd daarna uitspelen. We kregen nog een rode kaart en toen werd het lastig, maar we speelden 'm goed, volwassen uit", zegt Flamingo. Door de zege op Oekraïne bereikte Jong Oranje op de valreep de kwartfinales van het EK onder 21. Tegenstander daarin is het sterke Portugal. "Dat wordt een moeilijke pot. Ze hebben veel kwaliteit, net als wij. Het wordt een mooie pot."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
9/11
FC Utrecht
12:15
Ajax
zo
23/11
Telstar
14:30
FC Utrecht
zo
30/11
Go Ahead Eagles
14:30
FC Utrecht
zo
7/12
FC Utrecht
12:15
FC Twente
zo
14/12
NAC Breda
16:45
FC Utrecht
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
3 AZ 11 11 24
4 Ajax 11 6 20
5 FC Groningen 11 2 19
6 FC Utrecht 11 5 16
7 FC Twente 12 2 16
8 Sparta Rotterdam 11 -9 16
9 NEC Nijmegen 11 7 15
Bekijk de hele stand