Ron Jans looft spelers FC Utrecht: "Daar kan ik van genieten"

Ron Jans heeft het uitstekend naar zijn zin bij FC Utrecht vertelt hij in gesprek met Voetbal International. Toch zijn er wel een paar dingen die hij minder vindt en vertelt hij waarom hij nog niet wil stoppen.
De oefenmeester geeft aan dat zijn vrouw Marjo al snel doorhad dat Jans zijn kans zou pakken bij FC Utrecht. “Je wilt het echt doen hè. Dan ga ik je ook niet tegenhouden”, vertelde ze aan haar echtgenoot. Jans geeft aan dat hij niet weet hoe het was gelopen als zijn vrouw het niet had gewild.
Ook geeft Jans aan dat de club het goed voor hen geregeld heeft. Ze zouden er alles aan doen om een huis voor Jans en zijn vrouw te vinden en dat is gelukt, al heeft dat ook nadelen. “We wonen nu prettig in Soest. In het weekend van de bekerfinale zijn we met alle kinderen en kleinkinderen naar Het Land van Bartje in Drenthe geweest. Je probeert toch bij zoveel mogelijk familiedingen te zijn, al moet ik nu weer veel missen. En Marjo is niet zeven dagen in de week bij mij, dat vind ik vervelend.”
Daarnaast geeft de trainer aan waarom hij nog niet wil stoppen als coach. “Gibril Sankoh zat pas bij Tijd voor MAX. ‘Ron Jans was een soort van vader voor mij’, zei hij over zijn tijd bij Groningen. Zoiets raakt me. De band die je met mensen opbouwt. Bij Utrecht heb ik ook alweer zoveel leuke mensen leren kennen. Zoveel mooie dingen meegemaakt. Mark van der Maarel had zichzelf dit seizoen al een beetje afgeschreven. Tegen PEC Zwolle viel hij in… als een soort Messi! Het publiek op de banken, hij deed prachtige dingen. Dan zie je een piekeraar weer stralen, en zo het prachtige afscheid krijgen dat hij verdient.”
Dat zorgt ervoor dat Jans het vak zo kan waarderen. “Ik kan ervan genieten wat spelers nu uitstralen, hoe ze presteren. Hoeveel plezier ze samen weer hebben. Dat is toch de basis van een teamsport. FC Utrecht had nul punten toen ik kwam, spelers lagen met zichzelf overhoop. De één had fysieke ongemakken, de ander had geen vertrouwen. In de thuiswedstrijd tegen Feyenoord, toen was ik er nog niet, werden Jens Toornstra en Mike van der Hoorn uitgefloten door het eigen publiek. Maar als ik die twee nu zie, maar ook Van der Maarel en Nick Viergever, hoe zij als ervaren spelers weer zijn opgestaan en de anderen meenemen: dat blijft zoiets moois”, besluit de voetbaltrainer.
Drie FC Utrechters in Elftal van de Week na gelijkspel bij PSV
SC Heerenveen verplaatst oefenwedstrijd tegen FC Utrecht
Rechtbank deelt celstraffen uit na rellen rond duel FC Utrecht
Jong FC Utrecht niet in actie: duel met VVV-Venlo afgelast
Willem van Hanegem over speler FC Utrecht: "Dat vond ik sneu"
Jans over speler: "Ik vermoed alleen als hij te veel ouzo op heeft"
Van Loen over Utrechter: "Als daar geen interesse voor ontstaat..."
Valentijn Driessen: "Ook zij zien dat PSV aangeschoten wild is"
Perez ziet uitblinker bij PSV-FC Utrecht: "Weinig incidenten"
Noah Ohio blikt terug op Deadline Day: "Ik was in Eindhoven"
Barkas krijgt complimenten: "Die had een gouwe pik tegen PSV"
Perez geniet: "Dit is echt gewoon iemand uitzoeken: pinpoint"
Sery Haller emotioneel: "Hij deed dat tijdens zijn behandelingen"
"Bij FC Utrecht moet er wel wat van de spelers gaan komen"
Vasilis Barkas onthult aanpak: "Door te kijken hoe dat uitpakt"
Sery Haller doet boekje open: "Ik ben Utrecht heel dankbaar"
Jans ziet eigen zijn experiment slagen: "Ik denk dat dit werkte"
Barkas zet fraai record neer: "Ik zou blij moeten zijn, maar..."
Jans verbaasd: "Dit was zijn beste wedstrijd onder mijn leiding"
Van der Hoorn: "Blij met een punt, mogen we hem dankbaar voor zijn"
Barkas reageert nonchalant na geweldige prestatie: "Het was oké"
VAR laat moment gaan: "Had hier geen rode kaart moeten vallen?"
Veerman geïrriteerd: "Kunnen hem nog verliezen door die kans"
Ohio blij na afgeketste transfer: "Stond met glimlach op het veld"
"Miliano Jonathans heeft dit nog in zijn hoofd als hij 84 is"
Ryan Flamingo tevreden: "We speelden wel weer ons oude spel"
Min spreekt zich uit: "Op dat moment heb ik dan niks aan mezelf"
Peter Bosz: "Ik vind dat we een goede wedstrijd gespeeld hebben"
Jonathans baalt van megakans: "Ik kon echt door de grond zakken"
Luuk de Jong: "De tegenstander krijgt soms dat gevoel bij ons"

Samenvatting: FC Utrecht speelt na late tegentreffer gelijk bij PSV

Jans duidelijk richting kraker tegen PSV: "Moeten erin geloven"

Kieft geniet van Henk Veerman: "Altijd lacherig over hem gedaan"

Booth over transfer: "Ik denk dat het voor mij een stap omhoog is"

Jans vraagt hulp: "Echte leiders moeten nu opstaan in dit team"

Ohio liep blessure op: "In eerste instantie leek het onschuldig"
