Rodríguez openhartig: "Op die momenten had ik een leeg gevoel"

Miguel Rodríguez bedankt de FC Utrecht-supporters
Miguel Rodríguez bedankt de FC Utrecht-supporters Foto: © Pro Shots

Miguel Rodríguez maakte de afgelopen zomer de overstap van Noord-Spanje naar de Utrecht. Hij woonde met zijn ouders, het gewoonlijk om pas rond je 25ste het huis uit te gaan. De vleugelaanvaller voelt zich erg thuis in de Domstad.

Rodríguez geniet van zijn vrijheid in Utrecht. "Die vrijheid was ik helemaal niet gewend. In Spanje is er altijd wel iemand die vraagt waarom ik wegga en hoe laat ik weer terug ben", vertelt de Spanjaard aan het Algemeen Dagblad.

Maar de vleugelaanvaller heeft in de wintertijd er wel iets meer moeite mee. "Wat moet je doen als je om 17.00 uur thuiskomt? Dan duren de uren tot bedtijd lang. Natuurlijk ging ik ook weleens samen eten met ploeggenoten of andere Spanjaarden die ik hier ontmoet heb. Maar dan blijven er van de vijf doordeweekse avonden nog vier over."

Hij zocht op eenzame avonden contact met zijn vriendin, familie en vrienden. "Dan kwam het niet uit wanneer je belde. Dat snap ik ook best, want zij moeten ook gewoon werken of studeren", zegt hij. Op zulke avonden drongen de gevolgen van zijn overstap pas echt tot hem door. "Ik vertrok naar een onbekende stad in een onbekend land. Bovendien was mijn Engels ook niet zo goed. Op die momenten alleen heb je, hoe moet ik het zeggen, van binnen een leeg gevoel. Maar ik heb er wel veel van geleerd. En dat was nooit zo snel gegaan als ik in Vigo was gebleven", aldus Rodríguez.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
vr
25/04
RKC Waalwijk
18:45
FC Utrecht
zo
11/05
FC Twente
14:30
FC Utrecht
wo
14/05
FC Utrecht
20:00
Sparta Rotterdam
zo
18/05
Fortuna Sittard
14:30
FC Utrecht
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 30 36 73
2 PSV 29 53 64
3 Feyenoord 29 32 59
4 FC Utrecht 30 15 59
5 FC Twente 29 14 48
6 AZ 29 14 46
7 Go Ahead Eagles 29 6 46
Bekijk de hele stand