'Op zo'n manier afscheid nemen van FC Utrecht was natuurlijk geweldig''

FC Utrecht speelt op zondag 24 april de bekerfinale tegen Feyenoord. Voor Dirk Kuyt is de eindstrijd extra bijzonder. De aanvoerder van Feyenoord won in het verleden de beker met FC Utrecht. Hij kwam zelfs tot scoren in de finale van 2003 tegen Feyenoord (4-1).

"Eén keer en daar was ik heel blij mee", blikt Kuyt terug bij Namen & Rugnummers op RTV Utrecht. "En ik was ook heel blij met de goals van Igor (Gluscevic, red.). Dat was een fantastische dag. Eens te meer ook omdat ik de finale in het jaar ervoor geschorst was. Dus er zat nog heel veel frustratie in, maar op zo'n manier afscheid nemen van FC Utrecht was natuurlijk geweldig."

Kuyt kon het altijd goed vinden met Gluscevic. "We hebben een fantastische periode met elkaar doorgemaakt", geeft hij aan. "Ik weet nog wel dat ik in de spits begon bij FC Utrecht en ik scoorde twee goals tegen SC Heerenveen. Ik dacht: dat is mooi en ik ga dit jaar in de spits bij FC Utrecht spelen. En toen kwam er ene meneer Igor Gluscevic op proef. Op de training zag je al dat het kansloos was, want die gaat komen."

"Dat gebeurde ook, maar wij zijn uiteindelijk een heel mooi duo geworden", vervolgt Kuyt. "Ik ben op de rechterkant beland en kwam er een beetje als halve spits bij. Dat werkte uitstekend, ook nog met Stijn Vreven achter mij. We hebben echt fantastische jaren met elkaar gehad. In die jaren is ook een vriendschap ontstaan."

Lees meer: