Oosting tevreden: "FC Utrecht kon alleen zo gevaarlijk worden"

Joseph Oosting kijkt toe in De Grolsch Veste
Joseph Oosting kijkt toe in De Grolsch Veste Foto: © Pro Shots

FC Twente boekte zondag een solide overwinning op FC Utrecht. In Enschede won de ploeg van Joseph Oosting met 2-0 in het duel tussen de nummers vier en vijf van de Eredivisie. Na afloop was de trainer op de clubsite vooral te spreken over de defensieve organisatie van zijn team.

"Een degelijke overwinning" aldus Oosting. "Ik vond dat het verdedigend goed stond. FC Utrecht kon alleen gevaarlijk worden uit stilstaande situaties. We hebben weinig weggegeven. En wederom de nul. Aan de bal kon het beter, maar ik ben blij dat we niet zo veel hebben weggegeven, dat is prettig."

Oosting benadrukt dat goed voetbal altijd het uitgangspunt is, maar dat degelijkheid soms belangrijker is. "Je wilt altijd goed voetballen en hoog druk zetten. Maar soms lukt dat simpelweg niet, waarbij een tegenstander ook een bepaald niveau kan hebben. Dan snak je naar degelijkheid en afspraken. Daar ga je op trainen en dan moet je ook wat geluk hebben. Geluk dwing je ook af door hard te werken."

Met het oog op de naderende play-offs is de trainer realistisch over het leerproces dat zijn ploeg doormaakt. "We maken een ontwikkeling door waarbij we door schade en schande wijs worden", zegt Oosting. "Uiteindelijk gaat het nu om de play-offs en dat we er staan, dat betekent dat je alles in eigen hand moet houden en niet moet kijken naar een andere club, maar naar jezelf. Daar heb je invloed op."

Lees meer:
0 reacties