"Maakt weinig verschil of FC Utrecht in Conference League speelt"

Conference League-loting
Conference League-loting Foto: © BSR Agency

De Eredivisie gaat mogelijk op de schop. KNVB-directeur Jan de Jong pleitte ervoor om de play-offs om Europees voetbal misschien af te schaffen. Frank van Mosselveld, de algemeen directeur van FC Groningen, ziet dat niet zitten.

Jan de Jong
KNVB denkt aan play-offs afschaffen: "Ja, dat is een optie" Lees ook

"De play-offs afschaffen zou niet goed zijn voor de Eredivisie", zegt Van Mosselveld in de podcast De Bestuurskamer. "Ik denk dat het weinig verschil maakt in coefficiëntenpunten of FC Twente, NEC, FC Utrecht of SC Heerenveen in de Conference League speelt."

Van Mosselveld deelt zijn mening met bestuurders Ferry de Haan (SC Heerenveen), Wilco van Schaik (NEC) en Jan Willem van Dop (Go Ahead Eagles). "Dat gaat meer over hoe we opleiden, hoe het niveau en concurrentie in de Eredivisie is, denk voor de clubs die hier in de podcast zitten dat de play-offs een prijs is. Ook in competitie belang is het goed om het te behouden."

Volgens Van Mosselveld is de entertainmentwaarde van de Eredivisie ook belangrijk. "Als je ziet hoe spannend de competitie is tot het einde in de gehele Eredivisie en dus ook voor de play-off plekken, dan doet het ook wat met de aantrekkelijkheid van de competitie. De play-offs zijn een onderdeel van een veel groter verhaal waar we het samen over moeten hebben", besluit hij. 

Lees meer:
0 reacties