Kritiek op nieuwe speelwijze van FC Utrecht: "Zichtbaar wennen"

Anthony Correia
Anthony Correia Foto: © Pro Shots

FC Utrecht is ook na drie wedstrijden onder Anthony Correia nog zonder overwinning. Na het 3-3 gelijkspel tegen Sparta Rotterdam ziet journalist Frank Hills dat de Domstedelingen vooral aanvallend nog zoekende zijn in de nieuwe speelwijze.

Hills ziet dat FC Utrecht op papier voldoende kwaliteit heeft om voor gevaar te zorgen. "Op papier heeft Utrecht met Yohann Cathline, Artem Stepanov en Ángel Alarcón genoeg aanvallende dreiging", schrijft hij namens Trouw.

Toch vertaalt die kwaliteit zich vooralsnog onvoldoende naar doelpunten. Volgens Hills is vooral Artem Stepanov belangrijk voor de productie. "Aanvallend snakt het team naar doelpunten, die vooralsnog alleen van spits Stepanov lijken te komen omdat vleugelaanvallers Cathline en Alarcón zichtbaar moeten wennen aan de nieuwe speelwijze."

Daarmee wijst Hills ook naar een belangrijke verandering onder Correia. De nieuwe trainer heeft zijn eigen ideeën meegenomen naar de Domstad en kiest voor een ander systeem dan de spelers gewend waren. "Correia speelt in een 3-5-2-formatie terwijl ze bij Utrecht 4-3-3 gewend zijn."

Ook tegen Sparta waren de wisselvalligheden volgens Hills zichtbaar. Hij omschrijft het als "een open wedstrijd", waarin beide ploegen "sterke met zwakke momenten afwisselen, elkaars defensieve zwaktes blootleggen en meermaals vrijwel uit het niets scoren."

Lees meer:
0 reacties