Kees Jansma: "FC Utrecht is daar een uitstekend voorbeeld van"

Een applaudisserende Kees Jansma
Een applaudisserende Kees Jansma Foto: © BSR Agency

Robert Maaskant vraagt zich af wat de visie van FC Utrecht is, zo vertelt hij in de De Maaskantine-podcast van Sportnieuws.nl. Daar wist Kees Jansma, lid van de Raad van Commissarissen van FC Utrecht, wel antwoord op te geven.

"Ik heb laatst een interview gezien van Frans van Seumeren", begint Maaskant. "Ik zag hem bij een programma op ESPN op zondagochtend en ik vond dat hij daar moeizaam voor de dag kwam over de visie van FC Utrecht. Hij kwam met een voorbeeld: we willen eigenlijk een beetje AZ kopiëren. Maar daarin zit Utrecht niet op dezelfde lijn; het is een heel ander verhaal als het gaat om het aantal spelers dat je laat debuteren."

Maaskant vraagt zich af hoe Kees Jansma hiernaar kijkt. "Utrecht is simpel: die club staat voor een vol stadion", reageert Jansma. "Voor seizoenkaarten staan altijd mensen te wachten. Voor het publiek van Utrecht moet je zo leuk en aanvallend mogelijk voetbal spelen en dat is eigenlijk het belangrijkste. Een beleid rond een specifieke voetbalvisie is niet eens echt aan de orde, want men wil in principe gewoon naar voren spelen."

"Dit is de vermaakindustrie en FC Utrecht is daar een uitstekend voorbeeld van. De club speelt nooit hoogstaand voetbal. Financieel hebben ze het dankzij Van Seumeren en anderen kunnen redden, maar we zullen nooit hoger springen dan de polsstok lang is. Echt dure spelers zullen we dus niet kopen. Haller was een uitzondering. Voor de rest is het voorzichtig beleid en dan kom je uit tussen vijf en acht. Dat is het maximaal haalbare voor FC Utrecht. De visie is vermaken, en het zou mooi zijn als ze Europees voetbal halen", aldus de RvC lid van FC Utrecht.

Lees meer:
0 reacties