Jans vindt succesvolle oplossing: "Dit past FC Utrecht beter"

Ron Jans
Ron Jans Foto: © Pro Shots

Na de overwinning op NAC Breda (1-0) overheerst bij FC Utrecht de tevredenheid over de tactische aanpassing die trainer Ron Jans noodgedwongen doorvoerde. Volgens Pep en Frans van DUIC blijkt het 4-4-2-systeem een goede keuze, vooral door de rolverdeling in de aanval.

"Het idee achter dit systeem is eigenlijk vanuit nood geboren," constateren zij. "Door de blessures van Yoann Cathline en Miguel Rodríguez beschikt Jans niet langer over dreigende vleugelaanvallers. Daardoor moest hij een oplossing zoeken die beter bij de beschikbare spelers past."

Vooral de samenwerking tussen Sébastien Haller en David Min lijkt beter tot zijn recht te komen. "Min trekt en sleurt over het hele veld. Hij verdedigt mee zonder te klagen en duikt aanvallend in de vrije ruimtes. Dat geeft Haller de kans om zich te focussen op zijn positie voor het doel."

Met deze formatie heeft FC Utrecht voorlopig de derde plek in handen, al is het nog spannend in de Eredivisie. "De ploeg laat bij vlagen zien heel leuk te kunnen voetballen, maar moet constanter worden. Als deze tactiek daarin kan helpen, is dat alleen maar winst."

Doe mee aan het WK-spel van Utrechtfans!

Het WK begint op donderdag 11 juni in de Canada, de Verenigde Staten en Mexico. Hoe ver gaat Oranje komen? Doe mee aan het WK-spel van Utrechtfans op Scorito!

Lees meer:
0 reacties