Jans toont ambitie: "Misschien nog bij PSV in de buurt komen"

Ron Jans
Ron Jans Foto: © Pro Shots

Ron Jans en FC Utrecht houden de KNVB Bekerfinale nauwlettend in de gaten. De Domstedelingen hopen op een overwinning van AZ tegen Go Ahead Eagles, omdat dat de kans vergroot om de play-offs voor Europees voetbal te ontlopen.

"Hoe dan ook willen wij Europees voetbal halen en daar heeft dit invloed op", stelt Jans over de mogelijke scenario's. Hoewel de bekerfinale invloed heeft op Utrecht, blijft de focus op de eigen prestaties. "Wij hebben geen invloed op wat er dáár gebeurt", benadrukt Jans in gesprek met Voetbal International. "Wij willen in de competitie bewijzen dat we bij de top van de subtop horen. We doen in deze fase van het seizoen nog steeds met Feyenoord mee en je weet nooit of we misschien zelfs nog bij PSV in de buurt komen als zij gekke dingen doen."

Als AZ de beker wint en boven Utrecht eindigt, schuift een extra ticket voor Europees voetbal door, waardoor de play-offs te vermijden zijn. Dan moet Utrecht er wel voor zorgen dat het niet op de zesde plek eindigt, anders is het alsnog veroordeeld tot de play-offs.

Jans en zijn ploeg beseffen dat het seizoen in een cruciale fase is beland. De druk op de strijd om de Europese plekken is enorm, en Utrecht moet de komende weken laten zien dat het de ambitie waar kan maken.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
30/03
FC Utrecht
12:15
SC Heerenveen
zo
6/04
Go Ahead Eagles
14:30
FC Utrecht
zo
13/04
FC Utrecht
12:15
FC Groningen
zo
20/04
FC Utrecht
12:15
Ajax
vr
25/04
RKC Waalwijk
18:45
FC Utrecht
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 26 35 64
2 PSV 26 48 58
3 FC Utrecht 26 7 49
4 Feyenoord 25 25 47
5 FC Twente 26 15 46
6 AZ 25 16 44
7 Go Ahead Eagles 26 7 44
Bekijk de hele stand