Jans eerlijk over keuzes in opstelling: "Is niet goed geslaagd"

Ron Jans
Ron Jans Foto: © Pro Shots

Ron Jans koos voor de wedstrijd tegen PSV voor een 4-4-2-systeem, met David Min en Sébastien Haller als spitsen. De afgelopen weken moest de FC Utrecht-trainer puzzelen vanwege meerdere blessures.

Zo koos Jans voor Anthony Descotte als rechtsbuiten en middenvelder Paxten Aaronson op links. "Dat is niet goed geslaagd. In het systeem vandaag (zaterdag, red.) zie je dat iedereen doet wat bij zijn kwaliteiten past en dat was de laatste wedstrijden op enkele posities niet zo", zegt de oefenmeester tegenover Voetbal International. "Misschien heeft dat ertoe geleid dat er wat onzekerheid in sloop."

"Ik denk dat we met 4-4-2 in de eerste helft hebben afgedwongen dat PSV best veel foutjes maakte in het inspelen, kaatsen en met een paar breedtepasses. Dat straften we niet genoeg af", oordeelt Jans. Hij weet nog niet of het 4-4-2-systeem vaker ingezet gaat worden: "Het heeft ons verrijkt en we zijn eigenlijk altijd competitief als we tegen de topvijf spelen. Soms hebben we het moeilijk als we het spel moeten maken, ook in thuiswedstrijden. Of dat met dit systeem kan, weten we nog niet."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
30/03
FC Utrecht
12:15
SC Heerenveen
zo
6/04
Go Ahead Eagles
14:30
FC Utrecht
zo
13/04
FC Utrecht
12:15
FC Groningen
zo
20/04
FC Utrecht
12:15
Ajax
vr
25/04
RKC Waalwijk
18:45
FC Utrecht
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 26 35 64
2 PSV 26 48 58
3 FC Utrecht 26 7 49
4 Feyenoord 25 25 47
5 FC Twente 26 15 46
6 AZ 25 16 44
7 Go Ahead Eagles 26 7 44
Bekijk de hele stand