'Hij wilde de wedstrijd laten doorgaan, die boete wil je niet''

Henk Schreuder is bijna veertien jaar groundsman geweest bij SC Heerenveen. In weekenden zoals deze denkt Schreuder extra vaak aan zijn periode bij de Frieze club. Door het winterse weer heeft het gras het namelijk zwaar.

"Geloof me: je slaapt niet lekker als je weet dat het gaat sneeuwen. Met regen, wind of warmte kun je schakelen, bij sneeuw moet je maar kijken hoeveel je krijgt. Weet je, als het sneeuwt, kan er maar beter een halve meter vallen. Dan kun je niks doen. Bij vijf of tien centimeter zit je maar te malen. Wat ga je doen? Op een wedstrijddag bel je ‘s morgens vrijwilligers, regel je sneeuwschuivers. En het laatste redmiddel is de trekker met een sleepnet", begint Schreuder bij het Algemeen Dagblad.

In 2017 speelde FC Utrecht tegen Feyenoord. Dit duel werd op het laatste moment afgelast. "Mijn collega Jan (Gijzen, red.) van FC Utrecht wilde die wedstrijd koste wat kost laten doorgaan. Die boete van de KNVB wil je niet. Maar met een trekker en een sleepnet maak je de velden gewoon kapot."

Schreuder heeft inmiddels al contact gehad met zijn opvolger bij SC Heerenveen. Donderdag moet het veld namelijk alweer speelklaar zijn. "Ik heb gezegd dat ik kom helpen, als dat nodig is. Ik heb de nodige ervaring en ben er in mijn hoofd tóch altijd mee bezig."

Lees meer: