Helbling moest team maken van Utrecht: "Zagen elkaar voor het eerst"
FC Utrecht Vrouwen keerde dit seizoen terug in de Azerion Vrouwen Eredivisie. De club uit de Domstad moest een nieuwe ploeg formeren, met coach Linda Helbling aan het roer.
Zij moest een team maken van alle nieuwe namen. "Dat was natuurlijk wel waar wij op ingezet hebben in, met name, de voorbereidingsperiode. Maar ook wel het hele seizoen. Uiteindelijk hadden we speelsters die elkaar tijdens de kennismaking voor het eerst gezien hebben, maar nooit met elkaar gevoetbald hebben", blikt Helbling bij FC Utrecht TV daarop terug.
De coach moest dus aan de bak: "Wat zijn dan elkaars kwaliteiten? Hoe kun je elkaar het beste bereiken? Waar kom je het beste tot je recht? Op wat voor manier kom je het beste tot je recht? Dat is wel de key gedurende het gehele seizoen geweest. Maar vooral in de voorbereiding", zo geeft de coach aan.