FC Utrecht-selectie dag na de finale op open bussen door de stad bij bekerwinst

Indien FC Utrecht op 24 april de bekerfinale wint, volgt een dag later een huldiging van de spelers en staf op open bussen door de stad. De gewenste rondvaart door de grachten mag niet doorgaan, zo maakten burgemeester Jan van Zanen en FC Utrecht-directeur Wilco van Schaik gistermiddag bekend voor het oude stadhuis.

Op open bussen worden de spelers door wijken van de stad gereden, waar veel FC Utrecht-supporters wonen. Daarna gaat de tocht richting stadion Galgenwaard. Op het stadionplein volgt vervolgens een grote huldiging van spelers en staf.

Van Zanen en Van Schaik wilden nog niet bekendmaken welke wijken de tocht aandoet. De volledige route wordt pas op de dag van de eventuele huldiging bekend gemaakt. De binnenstad wordt in elk geval gemeden. De bussen rijden langs de randen van de binnenstad. Vermoedelijk loopt de route langs de singels, Ledig Erf en Venuslaan, langs FC Utrecht-bolwerk Sterrenwijk om te eindigen bij het stadion.

De fans van FC Utrecht hadden een uitgesproken voorkeur voor een rondvaart van de spelers door de grachten, maar daar heeft de burgemeester een stokje voor gestoken. "Zo'n rondvaart geeft te veel logistieke en organisatorische problemen", zegt Van Zanen tegenover het Algemeen Dagblad. "Maar laten we nu eerst zorgen dat we die bekerfinale winnen", merkte Wilco van Schaik op.

Lees meer: