FC Utrecht schrijft wéér rode cijfers: "Kwam weer miljoenen tekort"

Frans van Seumeren bij een uitwedstrijd van FC Utrecht
Frans van Seumeren bij een uitwedstrijd van FC Utrecht Foto: © Pro Shots

FC Utrecht kende met een tekort van zes miljoen euro een van de grootste operationele tekorten van de Eredivisie. De club wordt echter gesteund door geldschieter Frans van Seumeren, waardoor problemen nooit dichtbij komen. Vanwege het voetballen in de Europa League, lijkt het er echter op dat Van Seumeren misschien een jaartje de portemonnee wat minder hoeft te trekken.

"De usual suspects NEC en FC Utrecht kwamen weer eens miljoenen tekort", opent Tom Knipping in Voetbal International. "Twee clubs die kunnen terugvallen op steenrijke supporters. Weliswaar vielen de tekorten daar wat minder kolossaal uit dan een jaar eerder, maar de door deze clubs jaarlijks gebezigde voorspellingen over sluitende begrotingen waar binnen een aantal seizoenen naartoe gewerkt zou gaan worden, moeten toch met een flinke korrel zout worden genomen nu blijkt dat ze zelfs na spectaculaire inkomstensprongen nog altijd niet in de buurt van break-even komen."

Toch zou de financiële ranglijst van volgend jaar er voor FC Utrecht beter uit kunnen zien. Dat heeft te maken met Europees voetbal, zoals ook Go Ahead betere resultaten kan schrijven dan normaal. "Uiteraard komt ook bij Go Ahead Eagles dankzij de Europa League meer binnen dan wordt uitgegeven en zelfs FC Utrecht zou eens een sluitende begroting kunnen hebben nu de ploeg van Ron Jans door Europa toert".

"In feite zijn er vier clubs die meer geld uitgeven dan terug te verdienen valt in de Europa League, tenzij bijvoorbeeld de halve finale wordt gehaald", vervolgt Knipping. "Achter PSV, Ajax, Feyenoord en AZ hebben FC Twente, FC Utrecht en NEC Europese ambities, die ze ook zullen moeten waarmaken om zwarte operationele cijfers te kunnen halen."

Dat zal moeten, want grote uitgaande transfers waren er niet. "FC Utrecht heeft dit keer niet gecasht, maar profiteert wel van de Europese bonussen uit Zwitserland. Er zal daardoor dit keer geen zwaar begrotingstekort zijn en het transfersaldo kan niet extreem slecht uitvallen, aangezien FC Utrecht geen hoge transfersommen betaalt en dus beperkt op de selectie afschrijft."

Zet in op FC Utrecht tegen Sparta Rotterdam!

FC Utrecht speelt zondagmiddag de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

Lees meer:
0 reacties