FC Utrecht krijgt 'tip': "Moeten hun hele karkas voor de bal smijten"

Mike van der Hoorn staart in de verte
Mike van der Hoorn staart in de verte Foto: © BSR Agency

Teun den Hartog, voorzitter van de supportersvereniging, ziet dat FC Utrecht de laatste maanden een uitstekende 'over mijn lijk' mentaliteit laat zien. Hij vindt dat FC Utrecht van een vreemdelingenlegioen tot een heus team moet worden. 

"Graag met opgestroopte mouwen en naar voren voetballend", zegt Den Hartog tegenover het Algemeen Dagblad. Hartog erkent echter ook dat aanvallen niet altijd kan. "Je kunt niet altijd zo naar voren spelen. Bijvoorbeeld tegen NEC: dan loop je in het mes."

"Het voetbal is heel erg geëvolueerd. Dat maakt bijna ieder duel maatwerk. Net zoals de beleving tegenwoordig per supporter verschilt: de ene ligt er wakker van, de ander komt alleen voor een middag uit", meent hij. "Maar lef, strijd en passie? Ja, dat mag je van FC Utrecht altijd verwachten."

Siege Postuma is vice-voorzitter van de supportersvereniging ziet een bepaalde speelstijl die bij FC Utrecht hoort. "Verdedigers die niet op twee meter dekken, maar op vijftig centimeter en hun hele karkas voor de bal smijten om die te veroveren: ten koste van alles een schot op doel voorkomen. Die mentaliteit. Liever je kop eraf dan een voorzet."

Ook vindt hij dat een FC Utrecht-speler een overgrote dosis werklust moet hebben. "Dat gecombineerd met creativiteit op de flanken, spelers die hun mannetje uitspelen. En met een fysiek topfitte selectie. Want als je minder kwaliteiten hebt dan de tegenstander, dan kun je dat fysiek en tactisch compenseren."

Lees meer:
0 reacties