FC Utrecht in Europese sfeer: "Hebben veel informatie gekregen"

FC Utrecht-spelers vieren feest voor de Bunnikside
FC Utrecht-spelers vieren feest voor de Bunnikside Foto: © Pro Shots

Terwijl de selectie zich op het sportieve aspect van de Europa League richt, draait ook het kantoorpersoneel van FC Utrecht overuren om alles volgens de regels van de UEFA te organiseren.

De thuiswedstrijden in de groepsfase zijn inmiddels allemaal uitverkocht en als kers op de taart ontvangt de club een startpremie van 4,3 miljoen euro van de UEFA. Maar tegenover de inkomsten staan ook aanzienlijke extra uitgaven.

"Daar kunnen we nog niks over zeggen. Dat is op dit moment nog lastig in kaart te brengen", laat een woordvoerder van de club weten over de vraag of er winst overblijft aan RTV Utrecht.

Voor FC Utrecht is het de eerste keer sinds het seizoen 2010/2011 dat het deelneemt aan een Europese groepsfase. Zijn er nog draaiboeken of documenten van toen beschikbaar?

"We hadden nog een informatieboek van Liverpool liggen. Zo’n document moet je bij de loting overdragen aan de tegenstanders waar je aan gekoppeld wordt", vertelt de club. "Daar staat informatie over de club in, de stad, ziekenhuizen, hotels, het uitvak, de tenues en ga zo maar door. Die hebben we onder andere als voorbeeld kunnen gebruiken."

FC Utrecht heeft daarnaast ook veel steun gehad van andere Nederlandse clubs die recentelijk ervaring opdeden in Europa. "Ook van Nederlandse collega-clubs die meer ervaring hebben met Europese duels hebben we veel informatie gekregen."

Lees meer:
0 reacties