FC Utrecht gaat onderuit tegen KRC Genk na zeer chaotische avond

Miguel Rodríguez baalt
Miguel Rodríguez baalt Foto: © BSR Agency

FC Utrecht heeft donderdag de Europa League-wedstrijd tegen KRC Genk verloren. In een zeer tumultueus duel ging de ploeg van Ron Jans met 0-2 onderuit.

De aftrap van de wedstrijd in De Galgenwaard werd met bijna een uur uitgesteld. Vijf minuten voor de geplande aftrap werd duidelijk dat het eerste fluitsignaal werd uitgesteld, vanwege een 'situatie bij het uitvak'. Enkele minuten later werd duidelijk dat een grote groep supporters het uitvak was binnengedrongen, die en/of geen toegangskaart hadden en niet gefouilleerd zijn.

De politie in De Galgenwaard besloot hierop in te grijpen en het uitvak binnen te gaan. Uiteindelijk werd het complete uitvak ontruimd. Om iets voor 22:00 uur begon de wedstrijd dan eindelijk. KRC Genk kreeg de eerste kansen. Namens FC Utrecht kreeg Sébastien Haller de eerste mogelijkheid.

Vlak voor rust greep FC Utrecht het initiatief, maar goals vielen er niet. Net na de pauze scoorde KRC Genk. In de 54e minuut brak Zakaria El Ouahdi de ban met een hard en geplaatst schot, waar doelman Michael Brouwer geen antwoord op had: 0-1. De treffer zorgde direct voor discussie, omdat een speler van Genk volgens velen hinderlijk buitenspel leek te staan.

Na de openingstreffer zakte FC Utrecht, dat toch al worstelt met het nodige vertrouwen, steeds verder weg. Het duel kantelde definitief toen ook de 0-2 viel. Opnieuw viel de beslissing niet zonder controverse: Konstantinos Karetses ging wel erg makkelijk naar de grond, waarna scheidsrechter naar de stip wees. Daan Heymans liet het buitenkansje niet liggen en verdubbelde de marge voor Genk.

Daardoor eindigde het duel in 0-2. FC Utrecht speelt volgende week de laatste wedstrijd in de Europa League, tegen Celtic.

Zet in op FC Utrecht tegen Feyenoord!

FC Utrecht speelt zondag de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

Lees meer:
0 reacties