Fabian de Keijzer eerste doelman: "Al vanaf mijn vijfde mee bezig"

Fabian de Keijzer is voorlopig de eerste doelman van Heracles Almelo. De voormalig keeper van FC Utrecht neemt onder de lat de plek in van Michael Brouwer.
Het clubicoon, bezig aan zijn twaalfde seizoen bij Heracles, mag per direct transfervrij vertrekken. Een nieuw contract in Almelo zou, volgens de regelgeving automatisch leiden tot een contract voor onbepaalde tijd. Heracles Almelo wil dat niet en dus mag Brouwer vertrekken. De Keijzer schuift daardoor door. "Ik ben vorig jaar naar Heracles gekomen met een plan: spelen in de eredivisie. Als je dan hoort dat je die kans krijgt en mag spelen, dan is dat natuurlijk hartstikke mooi", vertelt hij aan Tubantia.
"Ja, ik vind het heel vervelend voor Michael. Maar tegelijkertijd is het inherent aan het voetbal", weet De Keijzer. "Elk seizoen ga je de strijd aan, wil je degene zijn die onder de lat komt te staan. Elk jaar gaat het weer om ontwikkelen en presteren. Als topsporter streef je naar het hoogst haalbare en wil je eigenlijk altijd spelen. Nu krijg ik die kans en dat gaat ten koste van Michael. Dat is voor hem heel zuur."
De Keijzer snapt dat Brouwer teleurgesteld is. "Maar dat laat hij niet blijken tijdens het inschieten voor een wedstrijd. En hij gaat bijvoorbeeld niet met opzet slechte ballen schieten. Zelf zou ik dat ook niet doen, dat is een soort van code onder doelmannen. Ik heb niets te klagen over Michael, hij gedraagt zich als een professional. Ik vind ook dat je normaal tegen elkaar moet doen. Je gevoel uitschakelen en doen wat je moet doen."
De doelman is blij dat hij nu kan laten zien wat hij kan. "Er spreekt vertrouwen uit van de club. Het is fijn om na al die jaren weer op het hoogste niveau in Nederland te mogen spelen. Dit gaat niet alleen over loon naar werken voor het afgelopen seizoen. Dit is iets waar ik eigenlijk al vanaf mijn vijfde of zesde mee bezig ben en sinds ik als 10-jarige bij een bvo terechtkwam. Ik heb een half jaar bij FC Utrecht in de eredivisie gespeeld, dat is het mooiste wat ik tot nu toe in mijn voetbalcarrière heb meegemaakt. Ik kijk daarom uit naar de start van het seizoen."
Zet in op FC Utrecht tegen KRC Genk!
FC Utrecht speelt donderdag in de Europa League tegen KRC Genk. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

FC Utrechters aangepakt: "Je hoort de supporters te bedanken"

Yoann Cathline tevreden bij FC Utrecht: "We maken teveel grappen"

Sébastien Haller ziet FC Utrecht zwoegen: "Een pijnlijke worsteling"

Jonathans krijgt kritiek: "Nu wordt hij verhuurd aan Excelsior"

Sébastien Haller worstelt: "Mentaal is het voor mij niet makkelijk"

'FC Utrecht in spagaat door El Karouani': "Kapitaalvernietiging"

Cathline: "Voor mij belangrijk om de club het vertrouwen te geven"

BREAKING | FC Utrecht legt aanvaller langer vast: "Perfecte stap"

Gustafson vertrekt en sneert: "Deel van haar identiteit verloren"

FC Utrecht met B-elftal in Europa League? "Ga dat maar uitleggen"

'Nederlands elftal moet WK boycotten': "Hou onze jongens thuis"

KNVB maakt scheidsrechter voor duel FC Utrecht - Sparta bekend

Didden teleurgesteld: "Dat is onvergeeflijk en is on-Utrechts"

Jonathans doet een stapje terug: "Ik had er meer van verwacht"

Steijn gelinkt aan FC Utrecht: "Ik ben nog steeds ambitieus"

Rick Kruys eerlijk: "In die fase werd het wel even spannend"

Jong FC Utrecht wint in een zeer doelpuntrijk duel van Jong PSV

'Transfersom Timber bekend': "Heel veel voor een half jaar contract"

Waterreus: "Laat hem alsjeblieft lokroep van FC Utrecht weerstaan"

Agougil na debuut: "Veel anderen zitten twintig keer op de bank"

Ron Jans haalt zeer hard uit na nederlaag: "Die was héél slecht"

Kruys hoort geruchten over terugkeer: "Dan moeten ze me vragen"

Haller 'not amused': "Ieder individu moet nu in de spiegel kijken"

Perez spreekt klare taal over Eredivisie: "Bijzonder droevig"

'Update over geblesseerde Jensen': "Onderzocht in het ziekenhuis"

Didden baalt na verlies met FC Utrecht: "Moet iets gaan gebeuren"

Haller ziet problemen bij FC Utrecht: "Daar worstelen we mee"

'Ron Jans wijst naar falende speler': "En dan gebeurt het niet"

'Quinten Timber naar Franse club: FC Utrecht profiteert niet'

Jans geëmotioneerd: "Ik worstel eigenlijk al een aantal maanden"

Yoann Cathline tevreden bij FC Utrecht: "We maken teveel grappen"

Jonathans krijgt kritiek: "Nu wordt hij verhuurd aan Excelsior"

'FC Utrecht in spagaat door El Karouani': "Kapitaalvernietiging"

FC Utrecht gewaarschuwd: "Hij heeft er goed voetbal in gebracht"

Jans blikt vooruit op FC Volendam: "Dat willen we anders doen"

'Sébastien Haller ontsnapt aan rood': "Hij viel dramatisch in"







