Eshly Bakker ziet verbeterpunten voor competitie: "In Engeland ook"

In maart van dit jaar kwamen de speelsters uit de Azerion Vrouwen Eredivisie in opstand. Middels een statement vroegen de speelsters om betere betalingen. Eshly Bakker ziet dat er nog stappen te maken zijn, bijvoorbeeld in de licentie-eisen.
"Ik denk dat het aanscherpen van de licentie-eisen een stap in de goede richting zou zijn", deelt Bakker haar mening in ProProf Magazine. "In Engeland hebben ze dat destijds ook gedaan. Het komt erop neer dat elke speler een contract heeft en dat er ondersteuning is op de club, bijvoorbeeld in de vorm van fysiotherapie en dergelijke. Als een club dat niet wil of kan opbrengen, dan krijgen ze geen licentie."
Bakker deed mee aan de gezamenlijke actie 'voor de meiden die niet van het voetbal kunnen leven'. "Als de competitie beter wordt, maakt dat mij ook beter", zegt de FC Utrecht Vrouwen-aanvalster. "Tijdens mijn eerste periode bij Ajax wilde ik graag uit huis, maar dat kon ik niet betalen. In mijn tweede periode werd de professionalisering ingezet en werden er afspraken gemaakt in een cao. Ik vond dat supergoed van Ajax. Er kwam een minimumloon, daarvoor moesten we wel meer trainen en meer op de club zijn. Dat was precies wat we wilden. Heerlijk."
Toen Bakker jong was, was het niet realistisch om profvoetbalster te worden. "Ik mocht eerst niet eens op voetbal van mijn ouders", blikt ze terug. "Ik heb eerst op atletiek en dansen gezeten. Ondertussen spitte ik alle voetbalbladen door. Ik knipte de logo’s uit en plakte die in een schrift. Voor ik naar Ajax ging, heb ik nog een jaar bij ADO gespeeld. Als je dat vergelijkt met hoe het nu gaat, is dat een wereld van verschil. Ik speelde voor een reiskostenvergoeding. Als ik ging trainen was ik twee uur onderweg. Er was nog weinig kennis over hoe je het beste uit jezelf kunt halen. Daarin ben ik zelf ook veranderd. Toch had ik die tijd niet willen missen", aldus de ervaren spits.
Zet € 10 in & ontvang € 50 aan FREE bets!
Heb jij vertrouwen in FC Utrecht komend weekend? Zet € 10 in op FC Utrecht scoort tegen PSV en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (nieuwe spelers, 24+)

Rampweek FC Utrecht: “Dit lijkt weer op het Silberbauer-tijdperk”
FC Utrecht-spelers gefileerd: "Geen enkele speler op dit moment"
Michael Mols na hersentumor: "Sta soms versteld van mezelf"
KNVB vindt nieuwe datum voor duel Jong FC Utrecht - Jong Ajax
Sebastien Haller geïrriteerd: "Zijn handgebaren zeiden genoeg"
'Erik ten Hag kan weer aan de slag in wel heel verrassend land'
FC Utrecht-speelster beloond met prestigieuze prijs na topseizoen
Flinke kritiek op Jans: "Zet die jongen nou gewoon daar neer"
Jans sleept prijs in de wacht: "Hebben het hier zo naar ons zin"
"Descotte komt dan met zo'n bandje, alsof hij gaat tennissen..."
Michael Mols: "Misschien ga ik zelfs wat vaker Utrecht kijken"
"Iedere keer als Iqbal en Jensen erin staan, dan verliezen we"
'Nieuwe' Sneijder dient zich aan: "Die is niet van de melkboer"
FC Utrecht klaar bovenin? "Als we die play-offs überhaupt halen"
Van der Meer: "Het grootste probleem, daar duurt alles heel lang"
Ihattaren terug naar geboortestad? "FC Utrecht fans hopen 't ook"
Jans gefileerd: "Belangrijkste vraag is of hij wel boos kan worden"
'Arnold Bruggink overlegt met FC Utrecht': "Dit gaat nergens over"
FC Utrecht oefent in de voorjaarsvakantie tegen Eredivisionist
Danny Makkelie is woest na incident: "Dit is gif in het voetbal"
Jaygo van Ommeren (16) opgeroepen voor het nationale jeugdelftal
Ihattaren naar FC Utrecht? "Echt een heel bijzonder linkerbeen"
Van der Meer fel naar 'positieve' Ron Jans: "Dat bepalen we zelf"
Kieft geniet van Henk Veerman: "Altijd lacherig over hem gedaan"
Oud-FC Utrecht-speler nu actief in België: "Ben aangenaam verrast"
AZ hoopt op derde plaats: "Bij FC Utrecht loopt het niet lekker"
Galgenwaard moeilijker bereikbaar tijdens FC Utrecht - NAC breda
Ron Jans krijgt kritiek na tactische keuze: "Vind ik heel apart"
Booth over transfer: "Ik denk dat het voor mij een stap omhoog is"
FC Utrecht doet mee aan trend: "Topclubs staan vaak met lege handen"

Kieft geniet van Henk Veerman: "Altijd lacherig over hem gedaan"

Booth over transfer: "Ik denk dat het voor mij een stap omhoog is"

Jans vraagt hulp: "Echte leiders moeten nu opstaan in dit team"

Ohio liep blessure op: "In eerste instantie leek het onschuldig"

Jans deelt verwachtingen: "Ik ben benieuwd wie dat gaat doen"

Jans ziet FC Utrecht terecht verliezen: "De twijfel sluipt erin"
