'Dus ik zit nu niet direct aan Van Seumeren's plan te denken''

FC Utrecht-eigenaar Frans van Seumeren is van mening dat Ajax de beste talenten wegplukt bij de Utrechters. Daarom pleit hij voor een herenakkoord om van elkaars spelers af te blijven. Edwin van der Sar is het niet eens met dit plan.

"Wij willen dat onze spelers de filosofie en liefde voor de club in hun lijf hebben als ze gaan debuteren. Dus ik zit nu niet direct aan zijn plan te denken", begint de algemeen directeur van de Amsterdammers. "Ik zie meer in een adequate beloning bij het overnemen van een speler. Daar zijn we met de ECA nu volop mee bezig. Begin deze maand heb ik er urenlang over gesproken met de spelersvakbond FIFPro. De opleidingsclubs zouden beschermd en gesteund moeten worden. Regelmatig worden er spelers bij ons weggeplukt en dan zijn wij nog een club die een duidelijk plan kan laten zien met spelers die doorbreken, of op het punt van doorbreken staan."

Van der Sar vindt het geen makkelijke situatie. "Dat is een heel lastige spagaat. Daar moet regelgeving voor komen. Het blijft raar dat de agent die de speler weghaalt, meer geld verdient dan de club die een speler acht jaar lang heeft laten trainen en kleding en eten heeft gegeven. Opleiden is het enige waarin we écht goed in zijn in Nederland. Toen we in Engeland woonden en mijn zoontje ging voetballen, moest hij zelf het doel en de vlaggetjes neerzetten. Ieder dorpje heeft een cricketclub en een golfbaan, maar voetbalvelden zijn er niet heel veel te vinden. Kantines waar je de hele dag kan verblijven, bestaan niet", vervolgt hij in gesprek met Voetbal International. "Nederland is daarin uniek. Dus bij de ECA ben ik bezig met systemen waardoor clubs die investeren in jeugd beter worden beloond, maar natuurlijk heb ik wel te maken met de belangen van de grote clubs. Het valt niet mee iedereen door dezelfde uitgang te krijgen. Dat is weleens frustrerend."

Lees meer: