"Als we het elftal een vervolg geven, dan alleen tegen FC Utrecht"

Stoelen met het logo van FC Utrecht
Stoelen met het logo van FC Utrecht Foto: © Pro Shots

FC Utrecht speelde twee jaar terug tegen het Amersfoorts Elftal. Het gelegenheidselftal komt mogelijk komende zomer opnieuw in actie, al hoopt initiatiefnemer Gijsbert Jan van de Pol dat de jaarlijkse oefenwedstrijd tegen een profclub dit jaar niet doorgaat.

FC Utrecht won twee jaar terug met 6-0 van het Amersfoorts Elftal. Er waren toen meer dan 1.200 toeschouwers aanwezig op sportpark Nimmerdor. "Een wedstrijd tegen FC Utrecht, dat leeft in deze regio. Dat hebben we toen gezien. Dat doet een duel met Vitesse niet", zegt Van de Pol tegen De Stentor, doelend op het oefenduel van afgelopen zomer.

De wedstrijd tegen Vitesse viel hem 'zwaar' tegen. "Het trok weinig publiek en de wedstrijd viel mij qua niveau vies tegen. De wedstrijd was niet om aan te gluren. Dat gaan we dus niet meer doen. Als we het Amersfoorts Elftal een vervolg geven, doen we dat alleen tegen FC Utrecht. Maar of dat eventueel in te passen is, is weer afhankelijk van wat de komende zes weken in de eredivisie gebeurt", geeft de initiatiefnemer aan.

Als FC Utrecht Europees voetbal haalt, is een oefenpot niet in te passen. Lukt het de ploeg van Ron Jans niet, dan is een treffen met het Amersfoorts Elftal mogelijk wel een optie. "Dat zou mooi zijn voor Amsvorde, dat 100 jaar bestaat, maar ik hoop dat FC Utrecht Europa ingaat. Het Amersfoorts Elftal heeft wat moois teweeggebracht, maar heel eerlijk? Ik heb het er graag voor over om een jaartje over te slaan", aldus Van de Pol, die ook sponsor is bij de FC.

Lees meer:
0 reacties