Alflen: ''De dingen die wij gezegd hebben, zijn we gewoon nagekomen''

Robby Alflen heeft na één seizoen afscheid genomen als trainer van FC Utrecht. De oefenmeester eindigde op de elfde plek in de Eredivisie. Er was de nodige kritiek op de oefenmeester, maar Alflen kijkt met een positief gevoel terug.

"Qua doelstellingen hebben we ook heel veel dingen wel goed gedaan, die zijn eigenlijk ook volledig uitgekomen", zegt Alflen bij Namen & Rugnummers op RTV Utrecht. "Meer spektakel betekent meer doelpunten. Wij zijn op min twee geëindigd, maar met zestig doelpunten voor. Twaalf jaar geleden had FC Utrecht er 59 en ik weet niet hoelang het geleden is dat ze er een keer zestig gescoord hadden, maar dat is dus heel positief."

Een andere doelstelling was eindigen tussen plek zes en twaalf. "We zijn elfde geworden", aldus Alflen, die verder veel jeugdspelers door wilde laten breken. "Die hebben we genoeg gezien dit jaar, dus dat is niet negatief." Alflen heeft niet veel last gehad van het verwachtingspatroon. "Ik houd ook van naar voren voetballen, aanvallend voetbal en momenten voor het doel creëren."

"Wij hebben gezegd: aanvallend voetbal en spektakel bieden. Dat is alleen verkeerd opgevat, van we gaan nu zestig punten halen", vervolgt de trainer. "Maar de dingen die wij gezegd hebben, zijn we gewoon nagekomen. Ik heb er in principe niet veel last van gehad, maar doordat mensen het anders opgevat hebben is het wel een probleem geworden."

Lees meer: