Afellay pissig: "Je gaat mensen toch niet belonen als ze falen?"

Ibrahim Afellay bij Studio Voetbal
Ibrahim Afellay bij Studio Voetbal Foto: © Studio Voetbal

Ibrahim Afellay is totaal niet te spreken over scheidsrechter Sander van der Eijk en de KNVB. De oud-international snapt niet dat de arbiter dit weekend FC Utrecht - Go Ahead Eagles mocht fluiten, nadat hij eerder een matig optreden kende bij PSV - FC Twente.

Van der Eijk eist ook in Stadion Galgenwaard een hoofdrol op met een vroege rode kaart voor Enric Llansana na een overtreding op Paxten Aaronson, die volgens de arbiter doorgebroken was. Bij Go Ahead Eagles waren ze woedend na de rode prent en dat snapt Afellay. "Het is hooguit een gele kaart. Absoluut geen rood", zegt hij bij Studio Voetbal.

Afellay richt zich daara op Van der Eijk. "Dit is dezelfde scheidsrechter die vorige week bij PSV - FC Twente gewoon een penalty moet geven aan Twente (na een beuk van Johan Bakayoko tegen Michal Sadílek, red.). In plaats van dat deze scheidsrechter dan gestraft wordt, krijgt hij gewoon weer een wedstrijd", vervolgt Afellay, die daar niets van begrijpt. "Het is toch topsport? Het gaat om punten, om clubs die erin willen blijven of voor Europees voetbal spelen. Je gaat mensen toch niet belonen als ze falen?", aldus Afellay. Van der Eijk krijgt deze week gewoon weer een wedstrijd. Hij fluit donderdag het bekerduel Ajax - Telstar.

Zet in op FC Utrecht tegen Nottingham Forest!

FC Utrecht speelt donderdag in de Europa League tegen Nottingham Forest. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
14/12
NAC Breda
16:45
FC Utrecht
zo
21/12
FC Utrecht
12:15
PSV
vr
9/01
NEC Nijmegen
20:00
FC Utrecht
zo
18/01
FC Volendam
14:30
FC Utrecht
zo
25/01
FC Utrecht
16:45
Sparta Rotterdam
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
4 Ajax 15 8 26
5 AZ 15 4 25
6 FC Groningen 15 0 23
7 FC Utrecht 15 6 22
8 FC Twente 15 3 21
9 Sparta Rotterdam 15 -11 20
10 Go Ahead Eagles 15 -1 18
Bekijk de hele stand